× Bu site kamu, atama, teşvik, özel ilan, burs ve devletin yapmış olduğu planlamalar hakkında gayrıresmi olarak bilgi verme amacı ile kurulmuştur.

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 10 Ocak 2024 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 10 Ocak 2024 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatlarında son durum...

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı 2 milyon 57 bin 617,50 liraya yükseldi. Altın piyasasında en düşük 1 milyon 941 bin lira, en yüksek 2 milyon 62 bin lirayı gören standart altının kilogram fiyatı, gün sonunda yüzde 2,9 artışla 2 milyon 57 bin 617,50 liraya yükseldi. Standart altının kilogram fiyatı dün günü 2 milyon liradan tamamlamıştı. KMKTP'de, altında toplam işlem hacmi 3 milyar 372 milyon 749 bin 435,33 lira, işlem miktarı ise 1.709,41 kilogram oldu. Tüm metallerde toplam işlem hacmi ise 3 milyar 408 milyon 127 bin 896,46 lira düzeyinde gerçekleşti. Altın borsasında bugün en fazla işlem gerçekleştiren kurumlar Nadir Döviz ve Kıymetli Maden Ticareti, NMGlobal Kıymetli Madenler, İstanbul Altın Rafinerisi, Doruk Döviz ve Kıymetli Madenler, İAR Döviz ve Kıymetli Madenler olarak sıralandı.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır. ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR? Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır. KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR? Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *