× Bu site kamu, atama, teşvik, özel ilan, burs ve devletin yapmış olduğu planlamalar hakkında gayrıresmi olarak bilgi verme amacı ile kurulmuştur.

Dolar kuru bugün ne kadar? (11 Ocak 2024 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar ilk kez 30 lirayı aştı.

Son dönemde kademeli yükselişini sürdüren dolar/TL 30,0150'ye yükselerek tüm zamanların en yükseğini gördü. Euro/TL 32,95 seviyesinde işlem görüyor.

Piyasaların merakla beklediği enflasyon verisi açıklandı. ABD'de TÜFE aralık ayında yüzde 0,3 ile yüzde 0,2'lik beklentinin üzerinde arttı. Yıllık enflasyon yüzde 3,2'lik beklentiye karşın yüzde 3,4 artış gösterdi. ÇEKİRDEK TÜFE YILLIK BAZDA BEKLENTİYİ AŞTI Enerji ve gıda fiyatlarının ayrı tutulduğu çekirdek TÜFE aralıkta yüzde 0,3 ile beklentilere paralel arttı. Yıllık çekirdek TÜFE ise yüzde 3,9 artış gösterdi. Beklentiler çekirdek TÜFE'nin yıllık bazda yüzde 3,8 artacağı yönündeydi.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda, Fed'in ocak toplantısında politika faizini sabit bırakacağına kesin gözüyle bakılıyor. İlk faiz indiriminin ise yüzde 68 ihtimalle mart ayında gerçekleşeceği öngörülüyor. Merkez Bankası, New York'ta Yatırımcı Günü toplantısı düzenleyecek. Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan toplantı için ABD'de yer alırken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek çevrimiçi katılacak.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *