× Bu site kamu, atama, teşvik, özel ilan, burs ve devletin yapmış olduğu planlamalar hakkında gayrıresmi olarak bilgi verme amacı ile kurulmuştur.

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Operasyonlara 34 ve 518 personel katılıyor

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Pençe Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerlere yönelik sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımda bulunan 126 hesap yöneticisi ve kullanıcısının tespit edildiğini kaydetti.

"104 şüphelinin yurt dışında olduğunu ve haklarında adli işlem başlatıldığını kaydeden" Yerlikaya, "yurtiçinde tespit edilen 22 şüpheliden 14'ünün yakalandığını, 8'i ile ilgili çalışmaların devam ettiğini" belirtti.

Bakan Yerlikaya ayrıca Cudi ve Gabar Dağlarıyla, Beytüşşebap ve Bestler Dereler bölgelerinde 34 tim ve 518 Jandarma personeliyle başlatılan "Kahramanlar-42" operasyonlarının devam ettiğini de ifade etti.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *